تبلیغات
سایت خبری شهرستان شادگان - استاندار خوزستان درآیین بهره برداری ازبندرتجاری شادگان /امسال با مساعدت دولت تدبیرو امید سه یارانه نرم تقدیم مرزنشینان خوزستان گردید


اللهم احفظ قائدنا الامام الخامنه ای بحق محمد و آل محمد و عجل فرجهم .

استاندار خوزستان درآیین بهره برداری ازبندرتجاری شادگان /امسال با مساعدت دولت تدبیرو امید سه یارانه نرم تقدیم مرزنشینان خوزستان گردید

http://www.8pic.ir/images/ovwspm5m8uyb1g8w3qsl.jpg

 عبدالحسن مقتدایی استاندارخوزستان  درآیین بهره برداری از بندرتجاری شادگان با قدردانی ازتوجهات وزیرکشور درخدمت رسانی به مرزنشینان خوزستان گفت : امسال با مساعدت دولت تدبیروامید و حمایت های وزیرکشور سه یارانه نرم شامل اجازه تردد خودروهای پلاک اروند درسطح استان , راه اندازی بندرشادگان و ساماندهی پایانه صادراتی چزابه تقدیم  مرزنشینان خوزستان گردید.
 وی  بااشاره به اجرای طرح ماندگار طرح 550 هزارهکتاری کشاورزی افزود: چهارمین یارانه نرم تا یک ماه آینده با راه اندازی بندرهندیجان درجنوب شرقی این استان کلید می خورد تا سیاست های مرزی استان تکمیل گردد.

    استاندار خوزستان با قدردانی از زحمات پیشینیان در احداث بندرشادگان ونماینده مردم شادگان درمجلس شورای اسلامی دراین زمینه , رونق کسب و کار , ایجاد اشتغال , تثبیت وتمرکزجمعیت درمناطق مرزی و نیز حصول امنیت اقتصادی و مرزی را از اهداف مهم راه اندازی بندرشادگان عنوان کرد .

   مقتدایی تاکید کرد که آثار مثبت فعالیت این بندرتجاری باید درشادگان و برای مردم منطقه ملموس شود.

 استاندار خوزستان ازوزیرکشور , معاون امنیتی این وزارتخانه درابلاغ زودهنگام مجوز راه اندازی فعالیت این بندر تشکر کرد و گفت : درخواست استان خوزستان ظرف 48 ساعت ازسوی وزیرکشور تایید و ابلاغ شد که تشکرمی کنم .  این امر نشان دهنده این است که همه مسوولان به مردم عشایرغیورو مرزنشینان خوزستان ایمان دارند.

 وی افزود: در دوره جدید با تاکید وزیرکشور,  توسعه اقتصادی استان را محور کار خود قرارداده ایم .  مهمترین محور کاری ما توسعه اقتصادی و تجاری مرزهاست  که این کار ازچذابه شروع شده و تا هندیجان ادامه دارد.

  مقتدایی افزود:  مرحله بعدی کار ما درهندیجان خواهد بود تا مرزهای آبی و خشکی خوزستان  سامان اقتصادی و امنیتی پیدا کند.

  وی افزود: نكته اول در زمینه بندر شادگان این است كه این بندر به عنوان یك اسكله  بندر امام خمینی(ره) ‌فعالیت خواهد كرد؛ موضوع بعدی استمرار، رونق و توسعه بندر است كه این مساله به همت مردم منطقه باید میسر شود و استقرار، رونق کسب و کار و توسعه این مکان به مردمی تعلق دارد که در این منطقه هستند.

 

    مقتدایی گفت : اولویت اول ما اشتغال بومی است اما بحث کارمندی مطرح  نیست .  با مشارکت یکدیگرخدمات حمل و نقل راه اندازی کنید و ازظرفیت پیش آمده برای اشتغالزایی ,کارآفرینی کنید.

 

  استاندار گفت : وظیفه دولت فراهم کردن زمینه های سرمایه گذاری است و اکنون این زمینه فراهم شده و نوبت شماهاست که ازسفره رزق و روزی که برای شماها گسترانیده شده استفاده لازم را برای درآمد حلال ببرید.

مقتدایی گفت : بندرشادگان به مثابه نوزاد تازه تولد یافته ای  است که بدست شما سپرده  می شود همانطور که تربیت کنید به شما پاسخ می دهد. اگر بچه گمراهی شد ضررش به خانواده که همانا مردم منطقه است برمی گردد .

مقتدایی تصریح​كرد: ‌نباید اجازه استفاده از این فضا را به دیگری داد؛ مردم منطقه شادگان باید بتوانند از این امكان ایجاد شده به خوبی استفاده كنند. از سوی دیگر دخل و خرج بندر باید با هم همخوانی داشته باشد و بتوان آثار سرمایه​گذاری​های صورت گرفته در بندر را در شهرستان شادگان به صورت ملموس مشاهده كرد.

مقتدایی افزود: نكته دیگر در زمینه بندر شادگان نگهداری آن است كه این موضوع از طریق رونق و تردد در بندر محقق می​شود و به میزان سرمایه گذاری هایی که می شود مرز نیز پرتردد خواهد شد و مسؤلیت مرزبانی و دریانوردی نیز افزایش می یابد.

استاندار خوزستان گفت :  با توجه به ظرفیت و موقعیت شهرستان شادگان نسبت به اثرات این بندر از نظر اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در بلند مدت خوش بین هستیم.

مقتدایی افزود:  شاید فرهنگ این بندر صیادی باشد اما باید تبدیل به بندری تجاری شود. بندر تجاری با صیادی و كار تجارت با صیادی متفاوت است. بندر شادگان رزق و سفره​ای است كه برای مردم شادگان گسترده شده است و امیدواریم نهایت بهره​مندی را نصیب آن​ها كند.

 مقتدایی با تاكید بر رونق بندرتجاری شادگان گفت : علاوه بر بندر شادگان برنامه بعدی ما پروژه تالاب گردشگری شادگان است كه قرار است 200 میلیارد تومان در این تالاب هزینه شود.آرشیو موضوع

صفحه اصلی

اخبار

شادگان به روایت تصویر

بخشداریهای تابعه  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :